👌🏻Tak a máme plný e-mail a telefon📞 dotazů❓
Tedy sdílíme i sem pro všechny- co dělat s informací o ukončení sporu v praxi?
📍podal jsem a ještě se nic neděje, je to méně než 6 měsíců- ne, nemusíte nic nikde urgovat, zpracují to, mají čas a pokud máte podací lístek (jako je u nás standardem) tak víte a pod číslem zásilky lze i dohledat, že tam podklady mají
📍podal jsem a je to víc než 6 měsíců bez jakékoliv odezvy- mohu podat stížnost na nečinnost
📍podal jsem a dostal jsem dopis, že jsem měl nárok např. jen do prosince 2025 (dělo se u některých prodloužení) - doporučujeme podat novou žádost od doby posledního vyplacení
📍podal jsem a dostal jsem Infoschreiben o vzniklém sporu - nedělám nic a čekám než zpracují, pokud je to déle než 6 měsíců od podání - stížnost na nečinnost
📍nepodal jsem, protože jsem čekal, jak to
dopadne- mohu podat teď
📍mám žádat superdávku nebo ne?
ano: pokud je primárně kompetentní ČR (rodiče výdělečně činní ve dvou různých státech EU a dítě žijící v ČR)
ne: pokud je primárně kompetentní Rakousko (oba činní v AT, nebo jeden v AT a druhý bez zachovalého pracovního poměru)
📍měl jsem žádat a na doporučení Čr nežádal, co teď?
toto by se mělo ještě dořešit, budeme informovat
Chcete podat žádost či vyřídit cokoliv dalšího? Jsme tu pro Vás na e-mailu office@prvnipendlerska.eu
Přejeme krásný den❤️
Informace o cookies na této stránce Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu a reklam. Více informací