🤫Je to od Vás sice hezké, jenže můžete přijít např. o Postensuchtage, volný čas pro Vás, určený k hledání pracovního místa
📍nárok je pouze při výpovědi ze strany zaměstnavatele a je to pětina pracovní doby / týden
📍Dáme příklad
při 4 týdenní lhůtě a úvazku 40 hodin týdně to udělá 8 hodin týdně, tedy 32 hodin volna pro Vás během výpovědní lhůty
při 8 týdenní lhůtě a úvazku 40 hodin týdně to udělá 8 hodin týdně a dohromady 64 hodin za těch 8 týdnů
📍Postensuchtage nemusíte využít k hledání pracovního místa, respektive nemáte povinnost dokazovat, kde jste byli a nárok máte, i když už nové pracovní místo máte
📍zaměstnavatel není povinen Vás na to upozornit, tedy je to na Vás se ozvat
📍lze vyčerpat jednorázově v tom daném týdnu nebo i na hodinové bázi
📍ale nelze přenášet nárok z jednoho týdne do dalšího, to co náleží za ten týden, to se případně musí vyčerpat ten daný týden vždy
Vždy je lepší se poradit, situace jsou velmi různorodé a individuální, hlavně nepodepisovat něco, čemu nerozumíte✔️
Vaše První Pendlerská